KATEGORİLER
MÜŞTERİ HİZMETLERİ

ÜYELIK SÖZLESMESI
1-TARAFLAR

Siteye üye olacak kullanici, isbu sözlesme içeriginin tamami, üyelik sirasinda okudugunu, anladigini ve onayladigini kabul ve beyan etmektedir.
2-TANIMLAR

Alici: Site'de sunulan Hizmet'leri kullanmak suretiyle, Satici tarafindan satisa arz edilen mal ve/veya hizmetleri satin alan üyeyi ifade eder.


Satici: Site'de sunulan Hizmet'leri kullanmak suretiyle, hukuken mülkiyetini haiz bulundugu ve mülkiyet üzerinde tasarrufta bulunabilme hak ve yetkisine sahip oldugu mal ve/veya hizmetleri, diger Üye'lere yönelik olarak satisa arz eden üyeyi ifade eder.Ürün: Site üzerinden Satici tarafindan satisa sunulan tüm mal/hizmetlere verilen ismi ifade eder.

Üye: Site'den Ürün alimi ve/veya satimi yapmak üzere Site'ye üye olarak, Site'nin sundugu hizmetlerden faydalanmak isteyen, gerçek veya tüzel kisileri ifade eder.

Üye Adi: Üye'lerin Site hizmetlerinden faydalandiklari sirada kullandiklari üye kimlik adini (rumuz) ifade eder.

Üye Itibari: Üye'ler arasinda yapilan islemler ve ticaret nedeniyle diger Üye'lerin bilgi ve fikir sahibi olabilmeleri için Üye'ler tarafindan olusturulan yorum ve degerlendirmeleri ifade eder.

Sifre: Site'ye üyelik esnasinda üyenin kendisinin belirleyecegi ve yalnizca kendisinin bilecegi, kullanacagi ve bu asamadan itibaren Site hizmetlerinden faydalanmak için üye girisi ve Site'nin talep ettigi herhangi bir asamada kullanacagi harf ve/veya numaradan olusan grubu ifade eder.

Açik Artirmali Satis: Satici'nin belirledigi ürünün açilis fiyati ile Alici'larin fiyat artirimi yaparak ürün alimi saglayan satis türünü ifade eder.

Açilis Fiyati: Satici tarafindan açik artirmali satisin baslatildigi satis fiyat tutarini ifade eder.

Hemen Al Satisi ve Fiyati: Satis ilaninin süresinin dolmasini beklemeden Satici tarafindan belirtilen sabit fiyatla Ürün'ün aninda satilmasini saglayan satis türü ve fiyatini ifade eder.

Satis Ilan Süresi: Açik Artirmali Satis ve/veya Hemen Al satis türü ile Satici tarafindan verilen satis ilaninin Site'de listelenebilecegi/yayinlanacagi süreyi ifade eder.

Site Hizmetleri: Üye'lerin, Benimpazarim.com ‘da yer alan islemleri gerçeklestirebilmeleri için Benimpazarim.com tarafindan sunulan uygulamalari ifade eder.